530/1360-15 Dunlop Racing CR82
Excl.
£380.00
Incl.
£456.00
Excl.:
Technical Data for 530/1360-15 Dunlop Racing CR82
| Brand | Dunlop Racing |
|---|---|
| Tyre Construction | Radial |
| Actual Width | 345 mm / 13.6" |
| Overall Diameter Inflated | 653 mm / 25.7" |
| Rim Size | 15" / 381 mm |
| Recommended Rim Width | 12.0" - 13.0" |
| Tread Width | 284 mm / 11.2" |
| Tube or Tubeless | TL (Tubeless) |
World Dealers for the Pirelli Collezione Range
Michelin Collections UK Distributors For Classic & Vintage Tyres 

