475/1000-15 Dunlop Racing CR65
Excl.
£303.00
Incl.
£363.60
Excl.:
Technical Data for 475/1000-15 Dunlop Racing CR65
| Brand | Dunlop Racing |
|---|---|
| Tyre Construction | Radial |
| Actual Width | 249 mm / 9.8" |
| Overall Diameter Inflated | 627 mm / 24.7" |
| Rim Size | 15" / 381 mm |
| Recommended Rim Width | 6.0" - 9.0" |
| Tread Width | 181 mm / 7.1" |
| Tube or Tubeless | TL (Tubeless) |
World Dealers for the Pirelli Collezione Range
Michelin Collections UK Distributors For Classic & Vintage Tyres 

