430/1160-15 Dunlop Racing CR82
Excl.
£350.00
Incl.
£420.00
Excl.:
Technical Data for 430/1160-15 Dunlop Racing CR82
| Brand | Dunlop Racing |
|---|---|
| Tyre Construction | Radial |
| Actual Width | 287 mm / 11.3" |
| Overall Diameter Inflated | 622 mm / 23.7" |
| Rim Size | 15" / 381 mm |
| Recommended Rim Width | 7.5" - 11.0 |
| Tread Width | 231 mm / 9.1" |
| Tube or Tubeless | TL (Tubeless) |
World Dealers for the Pirelli Collezione Range
Michelin Collections UK Distributors For Classic & Vintage Tyres 

